Kiedy zostać matką ?

!

 

 

 

IMG_0474

13 czerwca minie dwa lata od naszego ślubu i coraz bardziej myślę o tym kiedy zostać matką. Czy to już ten czas ? Czy jeszcze poczekać ?

Mam wrażenie, że czas ucieka mi przez palce, w lipcu moje 26 urodziny. Zdaniem ginekologów powinnam już przecież być mamą.

Ja jednak tego nie czuję. Boję się tej odpowiedzialności za drugą istotę, ograniczeń. Mam jeszcze tyle planów, marzeń. Tyle podróży do zorganizowania.

Jednak kiedy widzę, że kolejna koleżanka ze szkoły, ze studiów rodzi dziecko, zastanawiam się, czy dobrze robię. Presja rodziny też jest. Nikt poza moją mamą nie rozumie, że my jeszcze nie jesteśmy gotowi.

A jak to było u Was drogie mamy ? Byłyście pewne na 100%, że to idealny czas na dziecko?

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Kiedy zostać matką ?

  1. Ja nie jestem mamą, więc może moje zdanie nie jest rzetelne, ale myślę, że trzeba żyć w zgodzie ze sobą, przecież żadna znajoma czy żaden członek rodziny nie jest w stanie przeżyć życia za Ciebie. Ostatecznie Ty zostaniesz z wszystkim sama (w przenośni oczywiście) w środku i pytanie – Czy będziesz z tym szczęśliwa? Ja mam 23 lata, nie mam męża, nie mam nawet chłopaka, ale o dziwo już teraz można czuć presję koleżanek i to młodszych (!!!), presję dotyczącą założenia rodziny, wszyscy wkoło pobierają się, rodzą dzieci i to nie jedno! Może średnie porównanie, ale ja w takiej sytuacji zupełnie się nie przejmuje, że nie mam jeszcze zupełnie podobnych planów. Zdrowy egoizm to coś, co bardzo polecam:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s