Kulturalna niedziela – Grey

IMG_20151102_120607
Kulturalna niedziela w poniedziałek. Lekkie opóźnienie z powodu wczorajszego święta i braku dostępu do komputera. Zapraszam do lektury.
Książki E.L. James stały się światowym hitem. Kobiety z ogromną radością czytały kolejne tomy przygód Christiana Greya i Any. Na życzenie czytelniczek autorka powieści postanowiła wydać jeszcze jedną książkę, tym razem opowiadaną przez Greya.

Cofamy się do początku ich znajomości i czytamy pierwszą część z jego perspektywy.
Niestety jak dla mnie to nie był dobry pomysł. Lepiej czyta się tą całą historię opowiadaną przez mężczyznę niż przez kobietę, z którą same możemy się utożsamiać. Jednak sama książka nic nowego nie wnosi. Większość tekstu jest napisana na zasadzie kopiuj – wklej z pierwszej części. Jedynym nowym elementem w historii są sny Christiana.
Czytelniczki chcąc tej książki na pewno liczyły, że w tej powieści dowiedzą się wielu nowych szczegółów, lepiej poznają głównego bohatera. Niestety przeliczyły się.
Książka nie wnosi nic nowego, a momentami zanudza.
Jeżeli jeszcze nie czytałyście historii 50 twarzy Greya, to darujcie sobie pierwszą część i zacznijcie czytać od Greya. Zdecydowanie lepiej czyta się powieść z jego perspektywy. Jeżeli już czytałyście wszystkie tomy, darujcie sobie ten tom. Nic nowego nie wniesie w całą historię, a zanudzicie się na śmierć. To tak jakby przeczytać pierwszą część z niewielkim dodatkiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s